Deweloper Ekonbud Fadom

Ekonbud-Fadom – deweloper z Zielonej Góry

Firma Elżbiety i Leszka Jarząbków to jeden z symboli zielonogórskiej branży budownictwa mieszkaniowego. Na jej inwestycje można się natknąć niemal w każdym zakątku miasta.

Założony w 1990 r. przez Leszka Jarząbka Ekonbud-Fadom to największy deweloper w Zielonej Górze. Oprócz Winnego Grodu działa też na rynku poznańskim. Przez ponad ćwierć wieku oddał do użytku ponad 6 tys. mieszkań. Na jego realizacje można się natknąć praktycznie w każdej części miasta. Wiele z nich znajduje się w otoczeniu lub sąsiedztwie zieleni.

Często nagradzany deweloper

Ekonbud-Fadom buduje domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej, budynki wielorodzinne oraz obiekty handlowe. Wiele z tych inwestycji zostało wyróżnionych w branżowych konkursach:

 • bloki i szeregowce przy ul. Botanicznej i Waszczyka (Lubuski Mister Budowy 2005),
 • osiedle domków w angielskim stylu Villa Nowa przy ul. Geodetów (Lubuski Mister Budowy 2009),
 • Kompleks Zachodnia (Lubuski Mister Budowy 2011),
 • osiedle Viniarnia Home przy ul. Moniuszki (Lubuski Mister Budowy 2012),
 • Polan Apartamenty przy ul. Staszica (Lubuski Mister Budowy 2013).

Niektóre przedsięwzięcia tej firmy stały się punktami orientacyjnymi na mapie miasta. Można tu wymienić np. Galerię Grafitt, w której w 2004 r. ruszył jeden z pierwszych w Zielonej Górze parkingów wielopoziomowych.

Nowe mieszkania w znanych lokalizacjach

Obecnie kierowane przez Jarząbka przedsiębiorstwo skupia się na kontynuowaniu udanych projektów:

 • Kompleks Zachodnia przy ul. Godlewskiego
  Obiekt zlokalizowany w rejonie ulic Zachodniej i Wyszyńskiego. Budynek sześciokondygnacyjny w kształcie litery U, z podziemną halą garażową, trzyklatkowy. W sumie mieści się w nim 128 mieszkań.
 • Osiedle Green Home przy ul. Suwalskiej
  Nadzór budowlany przyznał niedawno pozwolenie na jego użytkowanie. Mieszkania są przygotowywane do przekazania nabywcom. Green Home to zespół trzech czterokondygnacyjnych i jednoklatkowych budynków – łącznie 64 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni. W lokalach na najwyższych piętrach wykonano antresole z dużymi, zadaszonymi tarasami.
 • Osiedle Aquarium przy ul. Emilii Plater
  Budynek pięciokondygnacyjny ze 100 mieszkaniami i dwa podziemnymi halami garażowymi.

Apartamenty Ekonbud-Fadomu

Ponadto Ekonbud-Fadom realizuje nowy projekt. Chodzi o Piastowskie Apartamenty przy ul. Zawadzkiego „Zośki” 42 AB. Czteropiętrowy budynek w kształcie litery U powstaje w sąsiedztwie innej inwestycji tego dewelopera, która została zrealizowana w 2009 r.

Przedsięwzięcie, które ma zostać wykonane do końca 2017 r., obejmuje ogółem 108 mieszkań o zróżnicowanym metrażu z podziemną halą garażową oraz komórkami lokatorskimi w cenie od 3850 zł brutto/mkw. na parterze i 3950zł/mkw. na wyższych kondygnacjach. Lokale jednopoziomowe mają od 43 do 93 mkw., natomiast dwupoziomowe – od 85 do 128 mkw.

Oprócz tego firma oferuje lokale gotowe do natychmiastowego zamieszkania (pod klucz). Za 326 tys. zł można stać się właścicielem 3-pokojowego, niemal 68-metrowego mieszkania w Apartamentach Polan.

  Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Kancelaria Finansowa Skorecki Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Plac Słowiański 7a, 65-069 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj