Doradztwo kredytowe

Twój doradca finansowy z prawdziwego zdarzenia

Doradztwo kredytowe

W profesjonalnej kancelarii finansowej doradztwo kredytowe jest tylko wycinkiem kompleksowej oferty skierowanej do klientów firmowych i indywidualnych. Oprócz wyboru najlepszego kredytu mogą oni liczyć na wsparcie w wielu innych zagadnieniach natury prawno-biznesowo-finansowej.

Dobry pomysł na biznes to połowa sukcesu. Ale o powodzeniu całego przedsięwzięcia decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest finansowanie.

Polscy przedsiębiorcy pokrywają wydatki związane z rozwojem swoich firm głównie środkami prywatnymi, ewentualnie – pożyczkami od bliskich. Jednak to źródło nie zawsze jest dostępne, a bardzo często okazuje się za małe.

Doradztwo biznesowe

z prawdziwego zdarzenia

W takich sytuacjach warto pomyśleć o pozyskaniu środków na inwestycje innych niż oszczędności czy rodzina, np. kredyt dla firm. Lecz zaciąganie zobowiązania w pierwszym lepszym banku nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?

Niemal na pewno przepłacimy. Oznacza to, że koszt pożyczenia pieniędzy będzie o wiele większy, niż mógłby być, gdybyśmy przygotowali się do wzięcia kredytu. A w tym pomóc nam może doradca.

Jednak nie chodzi o osobę, która tylko wyszukuje najkorzystniejsze oferty z szerokiego wachlarza produktów dostępnych na rynku, czyli o zwykłego pośrednika kredytowego. Wskazana jest wizyta w punkcie doradztwa biznesowego, np. Kancelarii Finansowej Skorecki.

Pracujący tam eksperci są w stanie w naszym imieniu i z naszego upoważnienia poprowadzić cały proces ubiegania się o finansowanie w banku – od doboru optymalnej formy finansowania przez negocjacje z kredytodawcami po przygotowanie dokumentacji potrzebnej do zaciągnięcia kredytu. Mało tego, już na wstępie ocenią, czy wniosek ma w ogóle szansę powodzenia, czy należy pomyśleć o innej opcji.

Jak szukać środków?

Pozyskiwanie kredytów na inwestycje

Skorzystanie z doradztwa gospodarczego jest szczególnie zalecane w przypadku starań o kredyt inwestycyjny. Pozyskanie pieniędzy z tego źródła wiąże się z wieloma formalnościami, których przebrnięcie może wymagać fachowej wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Dlaczego?

Bank, zanim wyda decyzję o przyznaniu bądź odmowie kredytu na inwestycje, ocenia ryzyko przedsięwzięcia. Nie chce bowiem finansować nierokujących projektów, co do których istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakończą się klapą i stratą.

W związku z tym kredytodawca wymaga od przedsiębiorcy przedstawienia licznych dokumentów o charakterze administracyjnym i finansowym. Chodzi m.in. o:

 • biznesplan,
 • prognozy finansowe firmy,
 • wskaźniki efektywności finansowej inwestycji,
 • progi rentowności danego projektu.

Przygotowanie tego wszystkiego pochłania sporo zasobów w postaci energii i czasu, których przedsiębiorcy brakuje. Ale właśnie od tego jest doradca gospodarczy, który:

 • przygotowuje analizy finansowe,
 • pisze biznesplany,
 • wykonuje audyty finansowe, czyli kontrole finansowe,
 • sporządza audyty inwestycyjne
 • dokonuje weryfikacji finansowej przedsiębiorstwa
Poznaj swoje finansowe możliwości

Szerokie spektrum finansowania biznesu

Finansowanie inwestycji to tylko część oferty kredytowej kancelarii doradztwa finansowego. Oprócz tego osoba prowadząca biznes może liczyć na pomoc w uzyskaniu:

 • kredytu celowego
 • kredytu na samochód
 • firmowej karty kredytowej
 • pożyczki hipotecznej – niekoniecznie na budowę czy zakup nieruchomości
 • kredytu obrotowego pod różną postacią (linia debetowa, linia kredytowa, kredyt odnawialny, kredyt kasowy) – na działalność bieżącą i zachowanie płynności finansowej,

Optymalizacja podatkowa

Jednak wsparcie w uzyskaniu kredytu to nie wszystkie zadania, jakimi zajmuje się dobry doradca kredytowy. Jako osoba bardzo dobrze znająca realia gospodarcze i przepisy podatkowe może on skutecznie i legalnie przeprowadzić optymalizację kosztów w firmie. Dzięki temu spółka poprawi przepływy finansowe i zapłaci niższy podatek dochodowy bez narażania się na sankcje fiskusa.

W punkcie doradztwa biznesowego można również uzyskać gruntowną wiedzę o tym, skąd i jak pozyskać kapitał na rozwój firmy. Wachlarz rozwiązań jest całkiem szeroki, ponieważ w grę wchodzą nie tylko kredyty obrotowe czy kredyty inwestycyjne. Korzystnym może okazać się leasing czy faktoring. Oprócz tego istnieją inne sposoby pozyskiwania funduszy – zarówno unijne (programy operacyjne, EBI, EFI), jak i pozaunijne (EBOiR).

Konsolidacja kredytów

i spłata zaległości w ZUS oraz skarbówce

Do specjalisty od doradztwa gospodarczego można zgłosić się także wtedy, gdy priorytetem jest poprawienie kondycji finansowej firmy. Czasem zadłużenie jest za duże i zagraża istnieniu biznesu. Niekiedy uniemożliwia sięgnięcie po nowe środki albo udział w przetargu.

Wtedy warto zastanowić się nad konsolidacją. Polega ona na scaleniu wielu zobowiązań kredytowych w jedno, co skutkuje obniżeniem rat i ich połączeniem w jedną płaconą raz w miesiącu.

Doświadczeni konsultanci z kancelarii doradztwa biznesowego znajdą wyjście z trudnej sytuacji. Udzielą przedsiębiorcy, ale też osobie fizycznej, pomocy w przejściowych kłopotach finansowych. W razie potrzeby zorganizują finansowanie na spłatę zobowiązań wobec ZUS i US.

Pomoc prawna

dla spółek i przedsiębiorców

Konsulting biznesowy obejmuje również pomoc prawną. Gdy przepisy są skomplikowane, niejasne, bardzo często sobie przeczą i do tego często się zmieniają, a tak dzieje się w Polsce, ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej rośnie.

W takim układzie przedsiębiorca musi nie tylko zmagać się z konkurencją, ale też nierzadko toczyć boje z aparatem państwowym. Jak się przed tym chronić?

Można współpracować z dostępnym w ramach Kancelarii Finansowej Skorecki prawnikiem, który zapewni bezpieczeństwo prawne. Jego wiedza i doświadczenie uchronią właściciela firmy przed zawarciem niekorzystnych umów.

Taka osoba może też:

 • brać udział w negocjacjach z kontrahentami,
 • zapewnić pełną obsługę prawną spółki,
 • przeprowadzić pełen proces rejestracji spółki.

Finansowanie start-upów

O wizycie w punkcie doradztwa kredytowego koniecznie powinni pomyśleć właściciele nowo powstałych podmiotów, którym brakuje środków na rozkręcenie działalności. Co to może im dać?

Start-upy nie mają łatwo. Z uwagi na brak historii kredytowej, krótki okres działalności oraz znikomą liczbę kontrahentów są po macoszemu traktowane przez banki i inne instytucje finansowe. Te niechętnie udzielają im pożyczek.

Na szczęście nie wszędzie tak jest. Dobry doradca kredytowy potrafi uzyskać finansowanie dla startujących firm. Jak?

Po pierwsze, dobrze zna rynek produktów finansowych. Po drugie, umie wyeksponować mocne strony raczkujących przedsiębiorstw, np. realnie wycenić rokujący pomysł, technologię, innowację opracowaną przez start-up. Niektórzy kredytodawcy patrzą bowiem nie na to, co jest teraz, tylko na potencjał klienta, który dzięki pożyczce może się rozwinąć.

Widać więc, że doradztwo biznesowe nie sprowadza się do wskazania najtańszego kredytu. Całość usług świadczonych przez Kancelarię Finansową Skorecki i inne podmioty tego typu można określić jako konsulting dla firm, czyli wszechstronną pomoc w kwestiach natury prawno-biznesowo-finansowej.

Doradztwo kredytowe

dla osób prywatnych
Z usług kancelarii finansowej skorzystać może także osoba fizyczna. Pamiętajmy, że spotkanie z doradcą finansowym do niczego nie zobowiązuje. Warto więc zarezerwować czas i umówić się na rozmowę. Można tylko zyskać. Doradca kredytowy jest w stanie:
 • znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy czy hipoteczny,
 • obliczyć zdolność kredytową,
 • zmniejszyć posiadane obciążenia finansowe,
 • podsunąć rozwiązania poprawiające płynność finansową,
 • dobrać optymalne formy finansowania dużych wydatków (pożyczka gotówkowa nie zawsze jest najlepszą opcją, jeśli np. przymierzamy się do kapitalnego remontu domu),
 • pomóc anulować sporne albo przedawnione długi,
 • wyjaśnić treść raportu BIK,
 • dobrać przydatne ubezpieczenie,
 • przeprowadzić sprawnie przez proces konsolidacji zobowiązań,
 • wskazać rozwiązania zwiększające zdolność kredytową, która jest kluczowa przy ubieganiu się o finansowanie na zakup mieszkania czy budowę domu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z doradcą!

  Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Kancelaria Finansowa Skorecki Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Plac Słowiański 7a, 65-069 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj