KROK 3 – Najlepszy Ekspert Kredytowy

Wiesz już czym jest zdolność kredytowa i o co chodzi z BIK. Czas na skupienie się na kolejnym ważnym kroku: wyborze eksperta kredytowego. Oczywiście możesz podjąć inicjatywę i zająć się kwestią kredytu na własną rękę. Jednak skorzystanie z porady doświadczonego eksperta, który wysłucha Twojej historii, rozwieje wątpliwości i pomoże w znalezieniu oferty kredytowej najbardziej optymalnej dla Twojej sytuacji życiowej to bezpieczniejsza opcja.

Jak wybrać najlepszego Eksperta?

To podstawowe pytanie. Na rynku jest wielu Ekspertów kredytowych, skąd więc mam wiedzieć, którego wybrać? Możesz posłużyć się opiniami innych – jeśli Twój Znajomy został dobrze obsłużony i poleca Ci danego Doradcę – warto przyjść do niego na rozmowę. Istotne są także opinie w internecie – wybierz tego Eksperta, który wyróżnia się pozytywnymi ocenami i wyrazami uznania poprzednich Klientów. Są to najłatwiejsze sposoby, by zrobić wstępne rozeznanie. Następnie umów się na pierwszą rozmowę i sprawdź sam czy Ekspert wzbudza Twoje zaufanie i dobrze Ci się z nim rozmawia. To bardzo ważne, ponieważ chcesz mu powierzyć odpowiedzialne zadanie, polegające na ochronie Twojego interesu i zajęciu się sprawami finansowo-ekonomicznymi, które będą miały wpływ na Twój budżet przez najbliższe lata.

Po co mi Ekspert? Odpowiedzmy sobie wprost.

  1. Eksperci zajmują się na co dzień analizą ofert bankowych, śledzą najnowsze trendy, zmiany i oferty instytucji finansowych, a zatem są na bieżąco i zawsze służą aktualnymi informacjami.
  2. Rolą eksperta jest przeanalizowanie każdego przypadku indywidualnie i pomoc w doborze najkorzystniejszej (kosztowo i zdolnościowo) oferty ze wszystkich oferowanych na rynku w danym momencie.
  3. Ekspert wie w jaki sposób zbadać Twoją zdolność kredytową, na co zwrócić uwagę, co jest istotne z punktu widzenia banku i w jaki sposób najlepiej przedstawić Ciebie, jako przyszłego kredytobiorcę.
  4. Profesjonalista wytłumaczy Ci czym jest analiza ilościowa i jakościowa, której dokonuje bank (możesz o tym więcej przeczytać na naszym blogu w KROKU 1 – Artykuł pt. Zdolność Kredytowa).
  5. Dzięki takiej pomocy możesz spać spokojnie – jest ktoś kto czuwa nad Twoim interesem, dopilnowaniem terminów, formalności.
  6. Jeśli masz wątpliwości, niepewność lub nie wiesz jak się za coś zabrać – ekspert zawsze jest pod telefonem, by pomagać Ci na bieżąco.
  7. Ekspert zbada czy rzeczywiście masz możliwość spłacania kredytu hipotecznego i doradzi, czy nie obciąży to Twojego budżetu w niepokojący, nadmierny sposób.
  8. Zadaniem eksperta jest ochrona interesów klienta i działanie wyłącznie na jego korzyść, a zatem jeśli martwisz się o to, że sam wybrałbyś ofertę nie do końca korzystną, a później przepłacisz – skorzystanie z usługi doradztwa kredytowego brzmi jak coś dla Ciebie.
  9. Doświadczony ekspert już latami obserwuje rynek i zmiany zachodzące w instytucjach bankowych, więc jest w stanie wyjaśnić wiele skomplikowanych zagadnień i mechanizmów, które rządzą światem finansów. Warto go posłuchać i wyciągnąć wspólnie wnioski, jak wykorzystać te wiedzę w celu znalezienia najlepszej oferty kredytowej dla Ciebie.
  10. Pomoc i porada są bezpłatne na każdym etapie – zawsze możesz zrezygnować, jeśli nie będziesz zadowolony, a nie stracisz nic – możesz tylko zyskać.

Jak wygląda pierwsze spotkanie z Ekspertem?

Jeśli chodzi o naszą Kancelarię Skorecki to stawiamy zdecydowanie na jakość obsługi. Jesteśmy niewielką Firmą, dlatego skupiamy się na każdym indywidualnym Kliencie i zapewniamy szczerą rozmowę, pomoc i uwagę. Pierwsze spotkanie to po prostu konwersacja, opowiedzenie o swojej sytuacji życiowej i ekonomicznej, a także o swoich finansowych planach na przyszłość. Ekspert zadaje pytania, precyzuje pewne kwestie i prosi o przygotowanie informacji, które będą istotne na kolejnych etapach procesu kredytowego. Jeśli Klient ma możliwości kredytowe i zdecyduje się dalej działać – umawiamy kolejne spotkanie lub działamy elektronicznie, ponieważ obsługa online jest jak najbardziej możliwa i pożądana. Wszystko odbywa się w luźnej atmosferze – naszym celem jest pomoc i doradzenie w taki sposób, by Wasze portfele i budżety wyszły na tym korzystnie. Czasami to wiąże się także z odradzeniem dalszego działania lub wstrzymania się i poczekania na lepszy okres, w którym będziemy w oczach banku bardziej wiarygodnym kredytobiorcą.

Warto zaznaczyć, że pierwsze spotkanie nie zawsze musi odbywać się w cztery oczy. Jeśli mieszkasz daleko od Zielonej Góry lub po prostu nie masz czasu, by przyjechać do Kancelarii, nic nie stoi na przeszkodzie, by pierwsze spotkanie odbyło się telefonicznie lub online. Możemy udzielić pomocy także w formie całkowicie elektronicznej. Dostosujemy się do Twoich potrzeb.

Jak wygląda dalsza współpraca z Ekspertem?

Ekspert jest po to, by ułatwić Ci ten często stresujący proces zmierzający do uzyskania kredytu. Jeśli zdecydujesz się na przyjście do naszej Kancelarii możesz mieć pewność, że będziesz miał zapewnioną pomoc od A do Z – od momentu pierwszej rozmowy do momentu uzyskania najkorzystniejszego w danej chwili kredytu. Ekspert doradzi Ci, który kredyt będzie dla Ciebie optymalny – zarówno kosztowo jak i pod względem zdolności kredytowej – bo to nie zawsze może iść razem w parze. Celem jest dobranie indywidualnie oferty dla konkretnej osoby. Jeśli już się to uda i podpiszesz umowę kredytową – wtedy jest wspólny sukces. Także później służymy poradą i zawsze jesteśmy pod telefonem (czytamy też maile na bieżąco;)). Klient jest zawsze miło widziany – nie rozstajemy się od razu po podpisaniu przez niego umowy kredytowej, tylko wciąż utrzymujemy kontakt i jesteśmy do dyspozycji. Można do nas przyjść z każdą inną sprawą finansową lub w przypadku woli wzięcia drugiego kredytu.

Zapewniamy szczerą i merytoryczną rozmowę w miłym towarzystwie naszej niezastąpionej i bardzo dobrze ocenianej Marty lub konkretnego i merytorycznego Prezesa z 30-letnim doświadczeniem w branży.

Wzięcie kredytu hipotecznego to duże zobowiązanie finansowe, którym masz się związać na lata, a także inne koszty, prowizje i opłaty. Powierz zajęcie się tym zadaniem specjalistom – w naszej Kancelarii Finansowej rozmowę, porady i pomoc w uzyskaniu kredytu możesz otrzymać całkowicie bezpłatnie, więc nie musisz martwić się o dodatkowe koszty za taką usługę. Możesz tylko na tym skorzystać.