Zielonogórscy deweloperzy bundex

Budnex – deweloper w Zielonej Górze

Gorzowskie przedsiębiorstwo może z powodzeniem funkcjonować na zielonogórskim rynku mieszkaniowym. Potwierdza to firma Budnex braci Nuckowskich.

Budnex Deweloper sp. z o.o. to firma rodzinna, którą w 1996 r. założyli Krzysztof i Andrzej Nuckowscy z Gorzowa. Prócz obu lubuskich stolic przedsiębiorstwo realizuje inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu, Swarzędzu (Zalasewie), Szczecinie, Kołobrzegu i Dziwnówku.

Specjalizuje się w budynkach wielorodzinnych, choć w Gorzowie i okolicach stawia także domki jednorodzinne wolnostojące i bliźniacze. Buduje również obiekty przemysłowe, magazynowe i użyteczności publicznej. Przez ponad 20 lat firma wykonała ponad 8 tys. lokali mieszkalnych i usługowych.

Przedsiębiorstwo wielokrotnie wyróżniano branżowymi nagrodami. Lubuska Izba Budownictwa przyznała mu Lubuskiego Mistera Budowy za rok 2012 w kategorii budownictwo wielorodzinne i budownictwo użyteczności publicznej – oba za rezydencję Villa Park w Gorzowie.

Mieszkania firmy Budnex w Zielonej Górze

W Zielonej Górze Budnex ma na koncie kilka projektów. Z wyjątkiem jednego wszystkie zlokalizowane są w obrębie Trasy Północnej.

Pierwszym przedsięwzięciem gorzowskiego dewelopera w Winnym Grodzie było os. Parkowe przy ul. Ruczajowej. To cztery czteropiętrowe budynki. Dwa lata później w podobnej koncepcji firma postawiła blok przy ul. Strumykowej.

W 2016 r. zbudowała sześciopiętrowy obiekt w kształcie litery L z dwupoziomową, podziemną halą parkingową przy ul. Dzikiej. Jak dotąd to jedyna inwestycja Budneksu w naszym mieście, która nie jest położona w jego północnej części.

W tym roku firma ukończyła dwuetapową budowę Apartamentów Zdrojowa. W ramach obu przedsięwzięć zrealizowano dwa trzypiętrowe budynki zaprojektowane przez architektów z Poznania. Kawalerki, 2-pokojowe mieszkania i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni od 28 do 74 mkw. sprzedawane były po 4 tys. zł/mkw.

Inwestycje na ukończeniu

Obecnie Budnex prowadzi sprzedaż lokali położonych przy ul. Obywatelskiej. Ta inwestycja podzielona jest na pięć faz.

Pierwsza już się zakończyła. Deweloper kusi nabywców wakacyjną promocją: 3,5-3,6 tys. zł/mkw. zamiast 3,8-3,9 tys. zł/mkw.

Druga zostanie oddana do użytku po wakacjach. Kształt obu pięciopiętrowych, siedmioklatkowych budynków przypomina niedomknięty kwadrat z dziedzińcem w środku.

Pozostałe trzy bloki mają stanąć w 2018 r. Ich bryły będą inne – w kształcie litery U oraz L. Te obiekty będą liczyć po dwie-trzy klatki. W ich przypadku ceny mieszkań wahają się od 3,8 do 4,2 tys. zł/mkw.

Plany na przyszłość

Również w przyszłym roku ma się zakończyć budowa I etapu osiedla Nowa Łężyca. Zatem formalnie kompleks ten znajduje się już w dzielnicy Nowe Miasto.

W pierwszej fazie Budnex postawi przy ul. Odrzańskiej pięciopiętrowy blok. Znajdzie się w nim 100 lokali: kawalerek, mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych w cenie 3700-3850 zł/mkw.

Inwestor zapowiada, że do mieszkań parterowych będą przypisane ogromne tarasy. Każde lokum zostanie także wyposażone w spory balkon. Parkingi będą usytuowane wokół budynku oraz pod ziemią.

    Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Kancelaria Finansowa Skorecki Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Plac Słowiański 7a, 65-069 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj