Zielonogórscy deweloperzy pbo

PBO – deweloper z Zielonej Góry

PBO to kawał zielonogórskiej i lubuskiej historii. Istniejąca od 1956 r. firma wykonała 30 tys. mieszkań oraz wiele szkół i innych obiektów użyteczności publicznej na terenie całego województwa i poza nim.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego sp. z o.o. to prawdziwy nestor zielonogórskiego rynku deweloperskiego. Powstało jako państwowy zakład w głębokim PRL-u, który na początku lat 90. został sprywatyzowany.

Od mieszkań deweloperskich po szpitale

Przez ponad 60 lat PBO zbudowało około 30 tys. mieszkań, z czego ogromną większość (25 tys.) w Zielonej Górze, całkiem sporo (4 tys.) – w Nowej Soli. Oprócz tego postawiło po kilka bloków w Świebodzinie, Krośnie Odrz., Lubsku, Żaganiu, Sulechowie, Czerwieńsku i Kożuchowie.

PBO wykonuje także obiekty użyteczności publicznej. Na wzniesione przez firmę budynki szkolne i akademickie można natknąć się na wielu osiedlach Zielonej Góry oraz w licznych lubuskich miejscowościach (m.in. Budachów, Osiecznica, Kije, Świdnica, Jasień, Żary, Otyń).

Na koncie zakładu są też przychodnie i szpitale w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Maszewie i Przemkowie koło Polkowic. Firma była również generalnym wykonawcą obiektów przemysłowych dla Lumelu, Polmosu, Nordisu, piekarń i rozlewni gazu w Krośnie Odrz.

Przedsiębiorstwo wyróżnia się nie tylko stażem i liczbą realizacji. PBO jako jedyny podmiot z branży budowlanej prowadzi jeszcze kształcenie fachowców w ramach zasadniczej szkoły zawodowej oraz Centrum Szkolenia i Dokształcania Kadr.

Nowe inwestycje PBO w Zielonej Górze

Jeśli chodzi o działalność deweloperską PBO w Winnym Grodzie, od kilku lat koncentruje się ona na os. Czarkowo i Łężycy. Obecnie realizowany jest tam projekt „Złota Łącza” (ul. Inwestycyjna). Docelowo ma on obejmować osiem bloków czteropiętrowych z 320 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 81 mkw.

Do tej pory ukończono trzy: B-4, B-3 i B-2. We wrześniu do użytku zostanie oddany blok B-1. W przyszłym roku gotowe będą budynki B-7 i B-8.

Firma prowadzi obecnie sprzedaż lokali w budynkach B-4 oraz B-2. Te pierwsze o powierzchni ok. 60 mkw. kosztują w promocji 3,7 tys. zł/mkw. Za te drugie, z metrażem od 53 do 67 mkw., trzeba zapłacić 3730-3830 zł/mkw.

W bloku B-1 znajdą się lokale o powierzchni od 34 do 81 mkw. Klienci będą mogli wybierać spośród kawalerek, mieszkań 2-pokojowych, mieszkań 3-pokojowych oraz 4-pokojowych z dużymi balkonami. Ceny: 3690-3990 zł/mkw.

Mieszkania z garażem w Nowej Soli

W Nowej Soli PBO buduje mieszkania przy ul. Armii Krajowej. Dotąd ukończył sześciopiętrowy obiekt (nr 6, 6a, b, c) z 72 mieszkaniami 2- i 3-pokojowymi o metrażu od 42 do 69 mkw. Dostępne są one w cenie 3390 zł/mkw.

W listopadzie firma ukończy kolejny sześciopiętrowy blok w tej lokalizacji (nr 5 i 5a). Znajdą się w nim lokale o powierzchni od 38,5 do 73,6 mkw. w cenie 3390 zł/mkw. Tak jak poprzednio parter obiektu zostanie zagospodarowany na garaże i komórki lokatorskie.

Co w przyszłości?

W planach, tj. po 2018 r., jest realizacja dwóch bloków na Czarkowie (B-5 i B-6 w ramach „Złotej Łączy”) oraz kolejne budynki wielorodzinne w tej dzielnicy.

    Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Kancelaria Finansowa Skorecki Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Plac Słowiański 7a, 65-069 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj