Zielonogórscy deweloperzy Rajbud

Rajbud – deweloper z Zielonej Góry

Firma Rajbud znana jest w Winnym Grodzie z inwestycji przy ul. Rzeźniczaka. To tam od 2006 r. stawia kolejne budynki wielorodzinne.

Rajbud Development to firma z gorzowskim rodowodem. Założyli ją w 1999 r. Grzegorz Drwięga i Jerzy Różański. Od 2006 r. działa ona na rynku zielonogórskim. Poza tym realizuje inwestycje mieszkaniowe w Słubicach. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budownictwie wielorodzinnym, ale buduje też obiekty komercyjne.

Galeria Drwięga

Do tej pory Rajbud sprzedał w Zielonej Górze około 800 mieszkań. Część z nich powstała w ramach rozpoczętego w 2010 r. projektu o nazwie os. Źródlane, które zlokalizowane jest przy ul. Rzeźniczaka – między Trasą Północną i Doliną Gęśnika.

Prócz bloków deweloper postawił tam również galerię handlową, która najpierw nosiła nazwę Źródlana, a później stała się Drwięgą. Mieszkańcy mogą tam zrobić zakupy w popularnym dyskoncie, aptece, outlecie odzieżowym, sklepie AGD, kwiaciarni, drogerii, a także coś zjeść i wyleczyć zęby.

Os. Źródlane się rozrasta

Najnowszą, ukończoną w styczniu br., realizacją Rajbudu jest III etap os. Źródlanego. Obejmuje on dwa czteropiętrowe bloki w kształcie litery L, które razem tworzą prostokąt. W budynkach znajduje się łącznie 160 lokali: kawalerek, mieszkań 2-pokojowych i mieszkań 3-pokojowych.

Mieszkania jednopoziomowe mają metraż od 28 do 60 mkw. Dostępne są w cenie 3,6-4,05 tys. zł/mkw.

Na ostatniej kondygnacji znajdują się lokale dwupoziomowe z poddaszem nieużytkowym – do własnego wykończenia i aranżacji. Ich powierzchnia waha się od 61 do 132 mkw. Ceny mieszczą się w przedziale 2,8-3,3 tys. zł/mkw. By więc stać się właścicielem nowego mieszkania na os. Źródlanym, trzeba wyłożyć od 166 do 329 tys. zł, nie licząc kosztów transakcyjnych, sądowych itp.

Za miejsca parkingowe w podziemnej hali trzeba zapłacić 17 (pojedyncze) i 25 (podwójne) tys. zł. Jednak w ramach promocji klient kupujący nieruchomość mierzącą przynajmniej 60 mkw. otrzymuje plac postojowy w cenie lokalu.

Wyprzedaż i upusty w sklepach budowlanych

Oprócz około 40 mieszkań w blokach C1 i C2 Rajbud oferuje także ostatnie lokale w blokach B1 i B2 (II etap inwestycji przy Rzeźniczaka). Ich cena jest niższa w porównaniu do tych z najnowszej realizacji. Chodzi o trzy trzypokojowe mieszkania o powierzchni 51 mkw. za 191 tys. zł (3745 zł/mkw.) i jedno dwupoziomowe o powierzchni 127 mkw. za 296 tys. zł. (2330 zł/mkw.) – każde na innym piętrze.
Ciekawą inicjatywą Rajbudu jest także program rabatowy prowadzony wspólnie z okolicznymi dostawcami materiałów budowlanych i artykułów wykończeniowych. Polega ona na tym, że nabywca mieszkania deweloperskiego otrzymuje zniżkę na zakupy w sklepach: Leroy Merlin, Komfort, CeMBe, Wood Land i Gaja Studio.

Kolejne nowe mieszkania z garażem przy Rzeźniczaka

W planach firma ma wykonanie IV i V etapu os. Źródlanego. Po ich zakończeniu zespół mieszkaniowy Źródlana składać się będzie z 11 czteropiętrowych bloków oraz budynku handlowo-usługowego.

    Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Kancelaria Finansowa Skorecki Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Plac Słowiański 7a, 65-069 Zielona Góra. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj